Duben 2012

Jiřetín - březen 2012

28. dubna 2012 v 6:02 | Iva |  Paličkování
O jednom víkendu v březnu jsem zase dorazila do Jiřetína pod Jedlovou, pořádal se tam víkendový kurz paličkované krajky s tématem "Krajka a tkaný výrobek" (více na http://www.ceskakrajka.cz/2012/03/jiretin-pod-jedlovou-032012-kurz-palickovani-pedigu-patchworku/). Lektorkou nám byla Ivanka Domanjová.
Když se pouštím do nového projektu musím přesně vědět k čemu to bude sloužit a kde to bude vystavené. Chtěla jsem závěs na sloupek stěny mezi dveřmi do pokojů. Šířka závěsu mohla být pouhých 22 cm a délka min. 120 cm. Ještě vybrat barvy a materiál. Nakonec pomohla Ivanka, základ byly dva odstíny zelené a přidaly jsme ekru a pískovou. Materiál jsem zvolila len s viskózou (značka příze Rozalie - www.barevnepohlazeni.cz).
Do Jiřetína jsem dorazila v pátek s 19 kusy tkaného polotovaru. A protože jsem věděla že podvinek bude opravdu dlouhý takže jsem přibalila dlouhý papír na podvinek, pravitko a tužku. V pátek jsem stačila vyrobit podvinek a potom do večerky navíjela paličky, a že jich bylo nakonec 23 párů. Než jsme v neděli odjížděly po obědě domů měla jsem hotovo cca 40 cm závěsu.


Paličkování - podzim 2011

27. dubna 2012 v 9:05 | Iva |  Paličkování
Po týdenním kurzu paličkování v Jiřetíně, jsem se zapsala k Ivance Domanjové do Prahy, kde jsem strávila na podzim 2011 5 překrásných nedělí s paličkami. Naučila jsem se pracovat s gympou, kterou jsem potom použila v krajce. Ale nebylo to jen tak.
Na první lekci Ivanka mluvila a mluvila. Výsledek příště musíš mít vlastní návrh, model z papíru, návrh barev a hlavně kus krajky s gympou, aby jsme věděly jak se s ní pracuje. Takže nadšená jsem další termín dorazila do Prahy s modelem. Model se trochu upravil, barvy sladily, navinuly paličky, musel se udělat podvinek a mohlo se začít. Další dvě neděle se paličkovalo a paličkovalo. Doma jsem taky o stošest paličkovala. A poslední neděli kurzu jsem dorazila do Prahy už s hotovým dílem, tedy spíš jen s jednou polovinou. Na kurzu Ivanka rozhodla, že už nic přidávat nemám, takže teď mám dvě prostorové paličkované krajky s gympou.
Věděla jsem už na začátku, že aplikaci umístím do obývacího pokoje na lustr. Barvy se tedy ladily do oranžové se zelenou a smetanovou. Krajky už visí od ledna, tak jsem se je snažila vyfotit. A tady jsou fotky.Jiřetín pod Jedlovou - srpen 2011

26. dubna 2012 v 10:05 | Iva |  Paličkování
V srpnu 2011 jsem se začala učit paličkovat, vždycky se mi paličkování líbilo, tak jsem to chtěla vyzkoušet. Zúčastnila kurzu paličkování v Jiřetíne pod Jedlovou, kde ostatní účastnily měly kurz "Krajka a dřevo"(více na http://www.ceskakrajka.cz/2011/08/tolstejnske-krasodeni-2011-jiretin-pod-jedlovou/#more-4794). Já jsem začínala, než jsme odjížděly domů po týdenním kursu s sebou jsem si odvezla vzorníky a upaličkovanou kytku na brož. Lektorkou nám byla Ivanka Domanjová, které moc děkuji. Celé to bylo "O prolínání (http://domanjova.eu/2011/08/o-prolinani/)

Součástí týdenního kurzu byla sobotní modní přehlídka móní návrhářky Dany Maškové. Měla jsem štěstí, že jsem mohla její modely předvádět, tak jsem se stala na chvilku modelkou.

Motýlí víla - Růžička

25. dubna 2012 v 22:47 | Iva |  Hračky
Tak tuto pletenou panenku jsem objevila v časopise Dekor a hned jsem prohlásila, že jí musím mít. Byla to pěkná makačka dát všechny ty upletené polotovary dohromady. Těch bylo 35 kusů. A to nemluvím o tom plést na 4 jehlicích 12 ok. Panenka je vysoká cca 30 cm. Ale výsledek je opravdu povedený.


Přáníčka

22. dubna 2012 v 10:05 | Iva |  Tea Bag Folding
Tak co s těmi krásnými hvězdami a i jinými tvary co jsem naskládala technikou Tea Bag Folding? Tak jsem vyrobila první dvě přání - jedno vánoční a druhé třeba k narozeninám.


Skládání čajových sáčků

20. dubna 2012 v 23:35 | Iva |  Tea Bag Folding
Tak i já propadla kouzlu skládání čajových sáčků, tedy technice Tea Bag Folding. Musela jsem to přeci taky vyzkoušet, takže jsem střádala sáčky od čajů, až jsem jich měla pěknou hromádku. Koupila jedinou knížku v češtině "Skládání čajových sáčků" a hlavně jsem hledala na internetu. A tady jsou moje výsledky.


Strašidýlko "Sparťan a Čecháček"

18. dubna 2012 v 6:05 | Iva |  Přívěsky
Tak tato dvě strašidýlka dostal můj bratránek k narozeninám. A protože je velký Sparťan, tak co jiného to mohlo být?

Kačaba

17. dubna 2012 v 10:05 | Iva |  Přívěsky
Tak moje první Kačaby.

Velikonoce 2012

16. dubna 2012 v 21:38 | Iva |  Velikonoce
Koukám, že jsem pěkně zanedbala svůj blog, ale opravdu jsem se činila. Tak vám to budu postupně ukazovat. Sice velikonce už proběhly, ale tady malá ukázka mých výrobků.