Únor 2010

Vánoční blok

20. února 2010 v 23:33 Háčkování
V lednu na "babinci" jsme dostaly domácí úkol - vánoční blok na klubovou deku, který musíme splnit do březnového "babince". Protože patchworku se nevěnuji, ale také jsem chtěla přispět do klubového díla, uháčkovala jsem červeno-bílou hvězdu, kterou jsem přišila.
Takto vypadala uháčkovaná hvězda.
A zde už je hotový celý vánoční blok.

Dárek pro Mácu

20. února 2010 v 23:23 Dárky pro ....
Včera měla Mácinka narozeniny, které jsme slavily dnes na "babinci". Dostala od mne háčkovaný košíček s obháčkovanými vajíčky.

panenka2

7. února 2010 v 15:21 Hračky
S růžovými soupravami jsem uspěla, takže mi bylo dovoleno oplétat panenku dál. Teď jsme vybraly fialovou barvu. Upletla jsem pulovr, svetr, kalhoty, rukavičky, ponožky, čepičku, svetřík, sukni. Do této soupravičky jsem se pustila hned po novém roce.


Panenka

6. února 2010 v 18:07 Hračky
Někdy na začátku prosince minulého roku zjistila moje kamarádka Gábina, že se věnuji pletení. Poprosila abych její dcerce Nikolce k vánocům opletla panenku, kterou má nejraději. Pod stromeček opravdu dostala 2 krásné růžovo-bílé soupravičky. Zvládla jsem první soupravičku - dupačky, světřík s dvojitým zapínáním a čepičku. Na druhou soupravičku jsme museli dokoupit ještě vlnu a stihla jsem šatičky, podkolenky a čepičku.
Nikolka byla nadšená.
Iva

6. února 2010 v 18:05 Něco o mě
Jmenuji se Iva Kocelská Pechoušová a pocházím z malého městečka Klášterce nad Ohří.

Ručním pracem jsem se věnovala již v dětství, kdy jsem na základní škole navštěvovala kroužek ručních prací. V této činnosti mě podporovala jak maminka tak i babička, které se věnovaly pletení. Maminka navíc ještě háčkovala. Mamka dnes už neplete, ale babička dodnes oplétá svoje pravnoučata.

Já jsem zvládla kromě pletení a háčkování, ještě vyšívání (převážně křížek, řetízkový a stonkový steh). Jeden čas mě bavilo drhání.

Dnes se věnuji převážně háčkování a pletení, občas něco vyšiji.

V případě, že by jste mě chtěli přímo kontaktovat můžete mi napsat na maji emailovou adresu: pechousova@kabel1.cz.